BİZ KİMİZ?

NAKKAŞ PRODÜKSİYON, 1983’ten bu yana, farklı şirket ve marka isimleri altında işitsel ve görsel alanda seçkin ürünler sunan bir yayın ve yapım şirketidir. Şirketimiz, sesli ve görüntülü yayıncılık alanını, kültür-sanat ve eğitime yönlendirmiş ve 20 yılı aşkın süredir bu alanda büyük bir oluşum gerçekleştirmiştir.

NAKKAŞ, yapımcılık, yayıncılık, stüdyo hizmetleri gibi alanlarda sektörün önemli kuruluşlarındandır. Audio, Video ve CD-Rom olarak oldukça geniş bir yelpazede eserler üretmektedir.

NAKKAŞ, toplumu ilgilendiren eğitim ve kültür alanlarına kayıtsız kalmamaktadır. Ürün yelpazesindeki çeşitlilik ve zenginlik bunun göstergesidir. Kendi kültürümüzün yeni kuşaklara ve dünyaya duyurulması için içerik olarak da sayı olarak da oldukça önemli eserler üretmiş ve üretmektedir. Kuruluşundan bu yana 3 bini aşkın muhtelif içerikte ürüne imza atan Nakkaş Yapım, sesli ve görüntülü yayıncılık alanında bir çığır açmıştır. Eğlence eksenli olarak ürünler sunulan bu alan, firmamızla birlikte kültür-sanat ve eğitim alanlarında verilen eserlerle asli mecrasına taşınmıştır. Görsel ve işitsel yayıncılık alanına önemli ölçüde zenginlik katan bu ürünler;  tarihi ve kültürel belgesellerden spor belgesellerine, dünyaca ünlü sinema klasiklerinden Oscar ödüllü filmlere, yerli yabancı dizi filmlerden evrensel konular içeren kültürel, biyografik gibi çeşitli belgesellere, eğlendirirken eğiten çizgi filmlerden eğitici bilgisayar oyunlarına, interaktif CD, VCD ve DVD formatında eğitim setlerine, kültürel ve etnik müzik koleksiyonlarından seçkin enstrümantal ve özel albümlere kadar geniş bir yelpaze oluşturmuş ve oluşturmaya da devam etmektedir.

Son yıllarda, eğitim içerikleri üretmeye ağırlık vermiş; okula yardımcı ürünler ve uzaktan eğitim platformları ile yepyeni yapımlara imza atmıştır. Konu anlatımlı kitaplar, Testler ve denemeler, Konu anlatım videoları, Soru çözümü videoları, interaktif sayfalar ve animasyonlar bu ürünlerden bazılarıdır. Ayrıca İnternet üzerinden eğitim veren Canlı eğitim platformu ve uzaktan eğitim platformları da eğitim-öğretim alanında farklılık oluşturan hizmetlerimizdendir.

Nakkaş ismini tercih edişimiz, bu ismin anlamı ile alakalıdır. Nakşetmek, iz bırakmak; sabır, istikrar, dirayet, ehliyet, disiplin ve sorumluluk gerektirir. NAKKAŞ PRODÜKSİYON ve PAZARLAMA TİC. LTD. ŞTİ olarak; bizler de, ismimizin bıraktığı izlerin ve sorumluluğumuzun farkında olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.


TARİHÇE

“SERA” ismiyle 1983 yılından bu yana işitsel ve görsel alanda seçkin ürünler sunan bir yapım şirketiyken, 2000 yılından itibaren eğitime yönelik içerikleri de üretmeye başlamış, özellikle CD, VCD, DVD yapımlarla internet hizmetleri konusunda önemli eğitim projelerini gerçekleştirmiştir ve “NAKKAŞ” markasıyla yoluna devam etmektedir.

İstikrarlı büyümesinin son döneme yansıyan ilk adımı olarak 2004 Haziran ayında yayıncılık piyasasının merkezi konumunda olan Cağaloğlu’nda yeni genel merkezini açmıştır. Açılış öncesinde oluşturulan pazarlama departmanı aynı tarihte hizmete girmiştir. Ardından daha önceden deneyim sahibi olduğu kitap yayıncılığına, sahasında ilk ve tek olan bir eserle yeniden giriş yapmıştır.

 Okul öncesinden başlayarak Üniversiteye hazırlık da dâhil olmak üzere tüm eğitim – öğretim hayatını kapsayan yardımcı kaynak ve eğitim materyalleri NAKKAŞ çatısı altında birçok marka ile sunulmuştur. “Harika Çocuk”  anaokulu seti,  “Eğlenceli Okul” İlköğretim yardımcı kaynak sistemi, “Dersite” ortaokul yardımcı kaynak sistemi, “Ünidersite” lise yardımcı ve üniversiteye hazırlık sistemi, “Canlı Akademi”, “Nakkaş Akademi”, “Nakkaş Abaküs ve Mental Aritmetik” gibi canlı ders ve uzaktan eğitim sistemi bunlardan bazılarıdır.

 Ayrıca Kitap, DVD, internet hizmeti gibi zengin içeriklerden oluşan, İngilizce, Arapça ve Rusça gibi dillerin öğretimine yönelik, yabancı dil eğitim sistemleri de kurmuştur.

 Bütün bunların yanı sıra eğitim ve öğretimi destekleyen, kişisel gelişime olumlu katkı sağlayan çocuklara yönelik kitapları da her geçen gün artırarak yayına hazırlamaktadır. Hikâye kitapları, genel kültür yayınları, sağlık ile ilgili yayınlar bunlardan bir kaçıdır.


MİSYON

Tercihlerimizi belirleyen en temel nokta ilkelerimizdir. Misyonumuz, kültür-sanat ve eğitim alanını öncelikli olarak tercih ederek, gelenekleri ve değerleri korumaktır. NAKKAŞ, kendisini hitap ettiği insanlara karşı sorumlu hisseden ve bu doğrultuda sorumlu yayın anlayışını temel ilke edinen bir faaliyet çizgisi takip eder.

 Prodüksiyon ve yapım olarak sürekli atılım içinde olan şirketimiz; hazırlığını yapmaya devam ettiği yeni ürünleri ile de sürekli takip edilmeyi hak eden bir çalışma ortaya koymaktadır. Zamanın akışı ile birlikte her yeni gün Nakkaş Prodüksiyon'da yeni yapımlar anlamına gelmekte ve her batan gün de verilen hizmetin huzuru ile son bulmaktadır...

VİZYON

İlkelerimiz, sunduğumuz eserlerin niteliği, ürettiğimiz hizmetin büyüklüğü itibariyle sesli ve görüntülü yayıncılık alanında çığır açan bir öncü firma olarak geleceğe doğru büyük adımlarla ilerliyoruz. Vizyonumuz, istikrarlı bir şekilde takip ettiğimiz sorumlu yayıncılık çizgisini sürdürmek; yepyeni yapımlarla, ulusal ve uluslararası alanda daha verimli konuma gelmektir.