Cihan Sultanları Daha büyük görüntüle

Cihan Sultanları

Yeni ürün

Osmanlı Devleti ya da Osmanlı İmparatorluğu (Devlet-i Âliyye-i Osmaniyye)...

Daha fazla bilgi

Bilgi kartı

ISBN978-605-5401-26-9
Türüİnceleme-Araştırma
İlaveDVD
Grafik/TasarımFerhat Çınar
YazarYavuz Bahadıroğlu
Sayfa Sayısı320
Ebat22x29
Fiyat80,00 TL

Daha fazla bilgi

Osmanlı Devleti ya da Osmanlı İmparatorluğu (Devlet-i Âliyye-i Osmaniyye), 1299 senesinde şimdiki Türkiye Cumhuriyeti'nin Bilecik ili Söğüt ilçesinde Osman Gazi tarafından Osmanoğulları Beyliği olarak kurulmuştur. Kurulduğu tarih Anadolu Selçuklu Devleti zamanına rastlar. Osmanlı Beyliği’nin kurulmasıyla başlayan Osmanlı Tarihi, son padişah VI. Mehmet Vahdettin’in 17 Kasım 1922 günü ülkeden ayrılması ile son bulmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu en geniş zamanında üç kıtaya yayılmış, İstanbul ile sınırlı bir şehir devletine dönüşmüş olan Bizans İmparatorluğu'nu yıkmış, Akdeniz'i İmparatorluğunun sınırları içerisinde bir göl hâline getirmiştir. İstanbul'un fethi bazı tarihçilere göre Yeni Çağ'ı başlatan olay olmuştur. 623 yıl süren Osmanlı Tarihi boyunca 36 padişah gelmiş ve 3 kıtada çınar ağacı gibi kök salmış olan Osmanlı Devleti bir Cihan İmparatorluğu olmuştu. 6 asır boyunca dünyaya hükmetmiş olan Osmanlı, İlahî ve yüce değerlerden ilham alarak, gittiği yerlere adalet, şefkat ve medeniyet götürmüş, insanlığı ön planda tutarak dünyayı aydınlatmıştı. Osmanlı'nın mirası olan topraklarda onun eserleriyle yaşayan bugünün nesli, Osmanlı Tarihi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamamaktadır. Osmanlı Tarihi isimli eser, insanımızın kendi şanlı tarihini biraz olsun öğrenmesine katkı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır.

Elinizdeki eser farklı kaynaklardan istifade edilerek, akıcı bir üslup ile kaleme alınmış ve çok sayıda resim, gravür ve harita ile görsel zenginlik kazandırılmıştır.

“Osmanlı Padişahları belgeselini içeren DVD ile de zenginleştirilen, yargılardan arındırılmış, geniş bir perspektifle hazırlanan bu eser sadece bugünün neslinin değil gelecek nesillerin de  başvuru kaynağı olacaktır.”